Viskas, ką tau reikia žinoti apie pirkimą iš AliExpress

KAS PASIKEITĖ ĮVEDUS PVM ĮSTATYMĄ

Europos sąjungos šalyse įsigaliojęs įstatytmas dėl PVM apmokestinamų prekių iš ne ES šalių tikrai paliko daug klausimų, vis dar pasirodančių AliExpress bendruomenėje. Tiesą sakant, dabar pirkti iš AliExpress yra dar paprasčiau. Kodėl?

Žiūrėk, prieš šį įstatymą tau nereikėjo mokėti pridėtinės vertės mokesčio už užsakymą iki 22€. Dabar už visas prekes tu turi susimokėti PVM. PVM yra pridedamas prie prekės kainos automatiškai, jei ji neviršyja 150€.

Kai siučiama prekė yra ne iš ES sandėlio bei jos kaina viršyja 150€, kaip ir anksčiau, tu turėsi susimokėti pats PVM ir muito mokestį.

Lietuvoje PVM yra visoms prekėms 21%. Taigi, jei prekė kainavo 10,00€, dabar ji kainuos 12,10€.

KADA TAU REIKĖS SUSIMOKĖTI MUITO MOKESTĮ?

Muito mokestis yra mokamas tik už AliExpress prekes siunčiamas ne iš ES sandėlių, kurių kaina viršyja 150€.

Muito mokestis visada priklauso nuo prekės kodo ir šalies, iš kurios ji importuojama.

Vienos populiariausių prekių tarifų:

aikrodžiai – 4,5%,
rūbai – 12%,
odinė avalynė – 7-8%,
sportiniai batai – 7-17%,
nešiojami kompiuteriai, kompiuterių dalys, mobilieji telefonai, dronai – 0%,
elektriniai dviračiai – 6%.

Pavyzdžiui, nori pirkti mobilųjį telefoną, kurio kaina 300€, siuntimas iš Kinijos. Tokiu atveju tu turėsi susimokėti tik PVM, nes muito mokestis mobiliesiems telefonams yra 0%.

AR GERIAU RINKTIS PREKĘ, ESANČIĄ ES SANDĖLYJE NEI KINIJOS?

Jei prekė neviršyja 150€, skirtumo didelio nėra, dėl to, kad PVM jau yra pridėtas prie kainos.

Jei prekė kainuoja daugiau nei 150€, verta rinktis ES sandėlį, nes prekė tave pasieks greičiau dėl artimesnės geografinės padėties, nebus muito kontrolės bei tau nereikės papildomai mokėti PVM ir muito mokesčio.

Norėdamas pirkti prekę iš ES šalies sandėlio tu gali paprasčiausiai pasirinkdamas šalį/šalis AliExpress puslapio paieškos laukelyje, kaip pavaizduota paveikslėlyje žemiau. Išsirinkus norimas šalis toliau ieškok ir prekinkis įprastai.

PRISIMNK EITI Į ALIEXPRESS PER BONUSWAY IR RINKTI BONUSUS

Jei tu planuoji apsipirkti AliExpress parduotuvėje, nepamiršk pirma paspausti ant jos per Bonusway. Už pirkinius tu gali susigrąžinti iki 4% išleistų pinigų atgal. Pasiūlymų skiltyje tu rasi be galo daug naudingų pasiūlymų, nuolaidų kodų, kad apsipirkimas AliExpress parduotuvėje būtų dar fainesnis.

Smagių apsipirkimų AliExpress!

Eiti į parduotuvę